Legalább öt napig tart majd a trópusi hőség Szerbiában, figyelmeztet a Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet. Az ország szinte teljes területén figyelmeztetést adott ki az intézet és felhívta a figyelmet arra, hogy a polgárok folyamatosan kövessék az időjárás-előrejelzést és tartsák be a szakemberek javaslatait.
Szerdán 33, csütörtökön 35, pénteken és szombaton 37 Celsius-fok is lehet.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Az intézet honlapján folyamatosan követhető az UV-sugárzás mértéke, amely az előttünk álló napokban egyes városokban elérheti a 10-est is a skálán, ami rendkívül magasnak számít, akár 10-15 perc alatt is komolyan leéghetünk.
A Tanjug szerint felfrissülésre csak hétfőtől lehet számítani, de a hőmérő higanyszála akkor is eléri majd a 30 Celsius-fokot.


