Az Egyesült Államok fegyveres erőinek szakszolgálatai kibernetikai támadást indítottak Irán ellen az amerikai drón lelövése miatt, írja az MTI.
A Washington Post szerint az egyik támadás az iráni rakétairányító rendszerek számítógépei ellen, a Yahoo szerint egy másik az iráni hírszerzés azon szekciója ellen irányult, amely a Hormuzi-szorosban a hajóforgalmat ellenőrzi.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A támadásokat már régóta tervezték, először azért akartak visszavágni, mert állítólag iráni szabotőrök pár hete megrongáltak két olajszállító tartályhajót az Ománi-öbölben. Washington Iránt tette felelősség a szabotázsért, amit Teherán határozottan cáfolt. A mostani támadásra sajtóhírek szerint Donald Trump elnök adott utasítást titokban. A Pentagon nem volt hajlandó kommentálni az a névtlenséget kérő katonai forrásokból származó értesülést.
Az IRNA iráni állami hírügynökség úgy értesült, hogy az iráni Forradalmi Gárda a dél-iráni Hormuzgán tartomány fölött semmisítette meg az RQ-4A Global Hawk típusú drónt közép-európai idő szerint csütörtök hajnali fél kettőkor. Washington azt állítja, hogy a drón nemzetközi légtérben volt.
Nyitókép: Pixabay


