A hőség miatt szerdára már az egész országra figyelmeztetéseket adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzés szerint Budapestre, Pest, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Veszprém megyére másodfokú, az ország többi területére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Felhívták a figyelmet továbbá arra, hogy az UV-B-sugárzás maximuma is elérheti a nagyon erős szintet.

Az előrejelzés szerint szerdán a legalacsonyabb hőmérséklet 16 és 22 fok között alakul, de az északi völgyekben néhány fokkal hűvösebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 32 és 35 fok között várható.

A VojvodinaMeteo portál szerint Vajdaságban szerdán túlnyomóan napos, igen meleg és párás idő lesz.

A szél gyenge, változó irányú lesz.

A legalacsonyabb hajnali hőmérséklet 19 és 21, a legmagasabb nappali 31 és 33 Celsius fok között várható.