A Dobrovnik-Neretva megye vezetősége csütörtökön figyelmeztetést adott ki, miszerint a Srebrno strandnál rövid ideig tartó fekáliás szennyeződés érte a tengert, írja a horvátországi Index hírportál.

„Dubrovnik-Neretva megye közegészségügyi intézete június 27-i tájékoztatása szerint a tengervíz terv szerinti harmadik vizsgálata során megállapítást nyert, hogy az Escherichia coli baktérium koncentrációja átlépte a megengedett határértéket” – közölte a megyei vezetőség. Közleményükben hozzátették, hogy a vizsgálatokat mindaddig meg kell ismételni, amíg a szennyeződés meg nem szűnik, a történtekről pedig értesítik a környezetvédelmi és más illetékes felügyelőségeket.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

– Tekintettel arra, hogy a szennyeződés fekáliás eredetű, ezért a továbbiakig nem tanácsos a tengerben fürdeni – figyelmeztetnek a megyei hivatal illetékesei.

Nyitókép: Wikipédia