Két buszsofőrt tiltottak el a vezetéstől, mert a boszniai bijeljinai általános iskolás diákokat egynapos szerbiai kirándulásra szállításuk idején ittasan vezettek. Ráadásul az egyik jármű még csak meg sem felelt az előírásoknak, műszakilag kifogásolható állapotban volt, tudósít az Avaz.

A Neoplan sofőrje, N. G. az ellenőrzés idején 0,74 ezrelék alkohollal vezetett, míg kollégája, a Setra sofőrje 0,35-öt fújt. Mindkettejüket azonnal eltiltották a vezetéstől. A bijeljinai rendőrség az ellenőrzés során kilenc buszsofőrt ellenőriztek, és a buszok műszaki dokumentációját is elkérték. A Setra buszáról kiderült, hogy a papírjai egy másik busz adatait tartalmazzák, az ellenőrzött járművet pedig már korábban kizárták a forgalomból.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A sofőrök és a vállalatok ellen is eljárás indul.

Fotó: Tanjug, illusztráció