A szerb rendőrség olyan berendezéssel gazdagodott, melynek segítségével hozzáférhetnek és elemezhetik a mobiltelefonokon és számítógépeken található adatokat, és amely nagymértékben segíti a szervezett bűnözés és korrupció elleni harcot, jelentette ki Belgrádban Nebojša Stefanović belügyminiszter, tudósít a Beta.
A berendezést, melynek értéke 900 000 euró, Norvégia adományozta Szerbiának.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Stefanović kiemelte, hogy a skandináv ország eddig már 12,4 millió euróval támogatta minisztériumát.
Arne Sannes Bjørnstad norvég nagykövet rámutatott, hogy a szerb rendőrségnek nem abban kell segíteni, hogy hogyan dolgozzon, hanem anyagi támogatásra van szüksége ahhoz, hogy munkáját a lehető legjobban elvégezze.
Nyitókép: Tanjug / MUP


