Goran Vesić Belgrád alpolgármestere kijelentette, hogy a város, a helyi közegészségügyi intézet javaslatára megelőző intézkedéseket foganatosít a Duna bal partján élők egészségi állapotának megóvása érdekében. Mindez a nagy esőzések következménye, valamint a föld fertőtlenítése miatt Borča és Kotež városrész polgárainak azt javasolják a vezetékes vizet sem főzésre, sem ivóvíznek ne használják.

– A városi víz tisztálkodásra alkalmas – mondta Vesić, majd hozzátette, hogy a víz minősége jó, ennek ellenére óvatosnak kell lenniük, mert a nagy mennyiségű eső miatt sok fertőtlenítőszer kerül a talajba, hogy elkerüljék a fertőzéseket.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Borča és Kotež városrész lakóinak 25 különböző helyen biztosítottak ivóvizet.

Fotó: RAS Srbija, Blic