Goran Vesić Belgrád alpolgármestere kijelentette, hogy a város, a helyi közegészségügyi intézet javaslatára megelőző intézkedéseket foganatosít a Duna bal partján élők egészségi állapotának megóvása érdekében. Mindez a nagy esőzések következménye, valamint a föld fertőtlenítése miatt Borča és Kotež városrész polgárainak azt javasolják a vezetékes vizet sem főzésre, sem ivóvíznek ne használják.
– A városi víz tisztálkodásra alkalmas – mondta Vesić, majd hozzátette, hogy a víz minősége jó, ennek ellenére óvatosnak kell lenniük, mert a nagy mennyiségű eső miatt sok fertőtlenítőszer kerül a talajba, hogy elkerüljék a fertőzéseket.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Borča és Kotež városrész lakóinak 25 különböző helyen biztosítottak ivóvizet.
Fotó: RAS Srbija, Blic


