A Magyar Színházak XXXI. Kisvárdai Fesztiválján valósággal taroltak a vajdasági színházak: az Emberi Erőforrások Minisztériuma Életmű-díjat adományozott Bicskei István színművésznek, míg a szakmai zsűri döntése értelmében az Emmi fődíját az előadásban is megmutatkozó csapatjátékért a 40 éves Vajdasági Tanyaszínház PÉ’Z HOVA MÉSZ? című előadása nyerte a szombaton este közzétett eredmények szerint.

Az Emmi és a Kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza közös díját Pálfi Ervin és Pámer Csilla, a Szabadkai Népszínház Magyar Társulatának két tagja nyerte a Lila ákác című előadásban nyújtott színészi kettőséért.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Mindemellett a Diákzsűri oklevelet adományozott a legígéretesebbnek tartott színésznőnek, Verebes Andreának, az újvidéki Művészeti Akadémia hallgatójának és Búbos Dávidnak, aki ugyancsak az újvidéki Művészeti Akadémia hallgatója.