Györe László bejutott az 586 140 euró összdíjazású umagi, 250-es tenisztorna negyeddöntőjébe, miután a legjobb tizenhat között egy több mint két és fél órás mérkőzésen 6:3, 3:6, 6:4 arányban nyert az olasz Paolo Lorenzi ellen.

A világranglista 32. helyezettje az első játszma elején azonnal elnyerte Lorenzi adogatójátékát, s 3:0-s előnyre tett szert. A szett közepén Lorenzi és Györe is egyszer-egyszer breakelt, így a zentai játékos megőrizte break-előnyét, s 6:3-ra megnyerte a játszmát.

A második szettben Lorenzi 2:1-es és 3:2-es vezetésénél Györe összesen kilenc (!) break-labdát hárított, de 4:3-nál a tizediket már nem sikerült, így Lorenzi breakelt, majd hozta a saját adogatását, s 6:3-mal egyenlített.

Ez kicsit kizökkentette Györét, aki a döntő szett elején azonnal elveszítette saját adogatójátékát, így 2:0-s hátrányba került, de utána három nyert sorozatban, majd 3:2-es vezetésénél a maratoni hosszúságú játék is az övé lett (az ötödik break-labdát használta ki, és közben Lorenzinak kétszer volt labdája a 3:3-hoz). A remek sorozatot Györe a hetedik játékban is folytatta a remek sorozatát, s 0:2 után az ötödik játékot is megnyerte. Lorenzinak még sikerült szépítenie (5:3). A kilencedik játékban Györe a mérkőzésért adogatott, azonban az első meccslabdájánál kettős hibát vétett. Lorenzi azonnal megérezte, hogy ellenfele elbizonytalanodott, s egy breakkel feljött 5:4-re. Györe azonban a tizedik játékban remekül játszott, s újabb két meccslabdához jutott, Lorenzi azonban mindkettőt hárította. A dráma azonban elmaradt, az olasznak nem sikerült egyenlítenie, ugyanis Györe két nyerő ütéssel elnyerte Lorenzi adogatójátékát, s 163 perces, kimerítő csata után Györe a negyedik meccslabdát kihasználva 6:3, 3:6, 6:4 arányban nyert, és bejutott a negyeddöntőbe.

Györe következő ellenfele a nyolcadik helyen kiemelt, argentin Leonardo Mayer lesz, aki a nyolcaddöntőben 3:6, 6:4, 6:4-re nyert a cseh Jiri Vesely ellen.

A legjobb nyolc közé bejutott a magyarországi Balázs Attila is, aki 6:3, 6:7 (1-7), 7:6 (7-5) arányban nyert a szerb Filip Krajinović ellen. Balázs következő ellenfele az olasz Stefano Travaglia lesz, aki a nyolcaddöntőben 6:1-re megnyerte az első játszmát az első helyen kiemelt Fabio Fognini ellen, aki a másodikban 1:2-es állásnál sérülés miatt feladta a találkozót.