A magyar színekben versenyző Szabó Szebasztián bejutott a Kvangdzsuban zajló világbajnokság döntőjébe: a 23 éves úszó 50 méter pillangón az előfutamok során a negyedik legjobb időt úszta, az elődöntőben pedig 23,09 másodperccel a hatodik lett, így bejutott a hétfői fináléba.

„Az első karcsapást nagyon elrontottam, ilyen még nem fordult elő velem, de ehhez képest tényleg egész jó volt” – mondta Szabó az előfutam után a Magyar Úszószövetség honalpjának.

Az elődöntős futamot az amerikai Caeleb Dressel nyerte meg 22,57 másodperces idővel, második a brazil Nicholas Santos lett (22,77 mp), a harmadik helyen pedig az ukrán Andrij Govorov ért célba (22,80 m). Szabó előtt még az orosz Oleg Kosztin (22,88 mp) és az amerikai Michael Andrew (22,95 mp) úszott jobb időt az elődöntőben.

A magyar 4×100-as gyorsváltó kiharcolta a döntőbe jutást, és ezzel máris kvalifikálta magát a tokiói olimpiára. Igaz, nyolcadikként, de Kozma Dominik, Németh Nándor, Bohus Richárd és Szabó Szebasztián összeúszta a finálét – különösen Szebasztián volt félelmetes, 47.83-as részideje brutális eredmény. A döntőben Szabó már nem volt tagja a csapatnak, mert előtte úszott 50 méter pillangón, s a magyar válogatott  – Kozma Dominik, Milák Kristóf, Holoda Péter, Németh Nándor felállításban – a hetedik helyet szerezte meg. 3:12,85 perces idővel. Az első helyen az Egyesült Államok váltója végzett új világbajnoki csúccsal (3:09.06), az ezüstérem Oroszországé lett (3:09.97 p), a dobogóra még Ausztrália váltója állhatott fel (3:11.22 p).