A zentai Györe László bejutott a francia nyílt teniszbajnokság második fordulójába, miután 6:3, 6:7 (10-12), 7:6 (7-2), 7:5 arányban nyert a világranglista 72. helyezettje, a francia Corentin Moutet ellen.

Györe az első játszma elején kétszer is elnyerte ellenfele adogtójátékát, akinek ez egyszer sikerült, így a világranglista 53. helyén álló szerbiai teniszező 6:3-ra megnyerte az első szettet. A második játszmában mindkét játékos kétszer-kétszer veszítette el adogatójátékát, így a szett a rövidítésben dőlt el. Moutet végül az ötödik játszmalabdát használta ki, és 12:10-re megnyerte a tie-breaket. A harmadik szett is a rövidítésben dőlt el, de ezúttal már Györe javára, aki 3:2-nél két minibreakkel magabiztos előnyre tett szert, és ezt nem is engedte ki a játszma végéig. A negyedik, és mint végül kiderült utolsó játszma igazán drámaira sikerült, ugyanis 3:3-nál Györe breakelt, de utána azonnal el is veszítette az adogatójátékát, majd Moutet 5:4-es vezetésénél játszmalabdához jutott, de a zentai játékosnak sikerült hárítania. Ez alaposan megzavarta a francia teniszezőt, aki a tizenegyedik játékban elveszítette saját adogatójátékát, Györe pedig magabiztosan nyerte meg a sajátját, így négy óra és huszonhat percnyi küzdelem után bejutott a második fordulóba.

Györe ellenfele a második fordulóban honfitársa, Miomir Kecmanović lesz.

Györe László hatalmas csatában győzte le a francia Corentin Moutet-t (Fotó: tennismajors.com)