A feketetói (Crna Bara) Csipet Csapat Művelődési Egyesület, a Maradéki Református Egyházközség, a magyarkanizsai Batthyáneum Egyházi Alapítvány, valamint a Szabadkai Református Egyház kapta a legtöbb, ötmillió forintos (14 285 euró) támogatást a Nemzeti Újrakezdés Program első szakaszában a szerbiai pályázók közül. Szerbiából összesen 97 pályázatot tartott érdemlegesnek támogatásra a magyar kormány.

Nem sok babér termett a Nemzeti Újrakezdési Program első szakaszában a zentai pályázóknak, ugyanis a város területén működő egyesületek és szervezetek összesen huszonegy pályázatot nyújtottak be, de ebből csak egy, a St. Longinus Középkori Hagyományőrző Egyesületé nyert kétmillió forintot (5715 euró), a többiek (Hófehérke Óvoda, Stevan Sremac Általános Iskola, Pro Scientia Naturae Alapítvány, Kertészek Egyesülete, Zentai baba-mama klub, Tiszakedvelők polgári egyesülete, Ingenium Alapítvány, Vajdasági Vándormozi, Ci-Fi Civil Központ, Régi Mesterségek Háza, zEtna Egyesület, Történelmi Levéltár, Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Jézus Szentséges Szíve Római Katolikus Plébánia, Zenta Vízilabda Klub, Sporthorgász Egyesület, Birkózó Egyesület, Zenta Asztalitenisz Klub, Önkéntes Tűzoltó Testület, Ifjúsági Civil Szervezet Intellektus) pályázatát nem támogatta a magyar kormány.

Jól járt viszont két gunarasi szervezet, amely egy emberhez kapcsolódik: a Gunaras Jövője Egyesület és a Győzelem Ifjúsági Klub is 3-3 millió, vagyis összesen hatmillió forintot (17 140 euró) nyert, úgy, hogy mindkét szervezetet ugyanarra a címre jegyezték be (Tito marsall utca 83.), és a kapcsolattartó személy is ugyanaz.

Kovács Viktor a Győzelem Ifjúsági Klubban vezetőként is szerepel, míg a Gunaras Jövője Egyesületnél a felelős személynél Kovács Csillát jelölték meg. A két szervezet olyannyira közel áll egymáshoz, hogy még a telefonszámuk is ugyanaz.

A legnagyobb összegű támogatást elnyert pályázatok:

NévTelepülésTámogatás összege (forint)Támogatás összege (euró)
Csipet Csapat Művelődési Egyesület Feketetó5 millió14275
Maradéki Református EgyházközségMaradék5 millió14275
Batthyáneum Egyházi Alapítvány Magyarkanizsa5 millió14275
Szabadkai Református EgyházSzabadka5 millió14275
Torontálvásárhelyi Református Keresztyén Egyházközség Torontálvásárhely4,5 millió12850
Észak-Bácskai Homokháti Kistérség Településfejlesztési Egyesület Királyhalom4,3 millió12285
Digitális Régió Egyesület Szabadka4 millió11430
FK OlimpiaGunaras4 millió11430
Ifjúsági KlubPacsér4 millió11430
Gunarasi Önkéntes Tűzoltó TestületGunaras3,5 millió10000
Tornyosi Ifjúsági SzervezetTornyos3,4 millió9715
LOCK UP Ifjusági SzervezetÓbecse3,4 millió9715
Teleház Gunaras Fejödéséért (helyesen Fejlődéséért) Egyesület Gunaras3 millió8570
Polgárok Egyesülete HerőceTornyos3 millió8570
Szent György római katolikus plébániaTörökkanizsa3 millió8570
Győzelem Ifjúsági KlubGunaras3 millió8570
Gunaras Jövője EgyesületGunaras 3 millió8570
Hadzsi Dr János Önkéntes Tűzoltó TestületTopolya3 millió8570
Gyümölcs- és Szőlőtermesztők EgyesületeÓbecse3 millió8570
Kultúr-művelődési Egyesület "Lifka Sándor" Szabadka2,5 millió7140
Torontáltorda település fejlesztési AlapítványTorda2,5 millió7140
Szabó Dénes EgyesületTóthfalu2,5 millió7140

Az összes nyertes és vesztes pályázat ide kattintva érhető el.