„Itt az ideje, hogy a tettek mezejére lépjünk” – közölte Karácsony Gergely a hivatalos Facebook-oldalán. Budapest főpolgármestere a Diákváros tervezett helyszínén bejelentette, hogy a kormány a Fudan-törvénnyel megszegte a fővárossal kötött megállapodását, „itt az ideje, hogy ne maradjon válasz nélkül ez a gaztett”. Ezért azt javasolja a szeptember 1-jén összeülő Fővárosi Közgyűlésnek, hogy vonja vissza a 2023-as budapesti atlétikai világbajnokság megrendezéséhez szükséges hozzájárulását a Diákváros ellehetetlenítése miatt.
„Tudja meg ország-világ, milyen kormánya van Magyarországnak, és tudja meg Orbán Viktor és kormánya, hogy nem lehet felrúgni a megállapodásokat. Mi kitartottunk a megállapodás mellett, ők viszont felrúgták, meg fogják kapni a következményét. Szeptember elsején erről szavaz majd a fővárosi közgyűlés” – fogalmazott a budapesti főpolgármester a videóban.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal


