A magyar válogatott saját közönsége előtt, Budapesten 1:0-s vereséget szenvedett Albánia ellen a 2022-es világbajnokság selejtezőjében, így három fordulóval a kvalifikáció vége előtt már csak matematikai esélye maradt arra, hogy megszerezze a második helyet, ehhez viszont az is kellene, hogy három nap múlva idegenben legyőzze Angliát. A mérkőzés egyetlen gólját Broja lőtte a 80. percben, amikor három védő gyűrűjében hajszálpontos lövéssel a jobb alsó sarokba lőtt.

Az I csoport többi mérkőzésén: Andorra-Anglia 0:5, Lengyelország-San Marino 5:0.

A sorrend: 1. Anglia 7 mérkőzés,/19 pont, 2. Albánia 7/15, 3. Lengyelország 7/14, 4.Magyarország 7/10, 5. Andorra 7/3, 6. San Marino 7/0.

A magyar válogatott október 12-én az Eb-ezüstérmes Anglia otthonában lép pályára.

Az A csoportban szereplő szerb válogatott Vlahović 68. percben lőtt góljával 1:0-ra nyert Luxemburg otthonában, így jelenleg Dragan Stojković együttese áll a csoport élén, egy ponttal megelőzve az egy mérkőzéssel kevesebbet játszott Portugáliát.

A csoport állása: 1. Szerbia 6 mérkőzés/14 pont, 2. Portugália 5/13, 3. Luxemburg 5/6, 4. Írország 5/5, 5. Azerbajdzsán 6/1.

Schäfer András (b), Willi Orbán (b3) és Szalai Attila (j), a magyar, valamint Ardian Ismajli (b2), Sokol Cikalleshi (b4) és Nedim Bajrami (j2), az albán válogatott játékosai a Puskás Arénában játszott világbajnoki selejtező mérkőzésen 2021. október 9-én (Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)