Habár nem sokan hittek benne, hogy a szerb labdarúgó-válogatottnak Lisszabonban sikerül majd kiharcolnia a jövő évi világbajnokságra való kijutást, azonban Dragan Stojković kiválasztottjai rácáfoltak erre, ugyanis 2:1 arányban győztek Portugália ellen, s ezzel megnyerték a selejtezőcsoportot, így biztosan ott lesznek a jövő évi katari tornán, míg a portugálok a pótselejtezőben vívhatják ki a vb-re való kijutást.

A portugálok már a második percben megszerezték a vezetést, miután Gudelj a saját tizenhatosa előtt elveszítette a labdát, s Bruno Fernandes azonnal Sanches elé passzolt, aki nem hibázta el a ziccert. A 11. percben Vlahović lövése a bal kapufán csattant, így elmaradt az egyenlítés. Ami nem jött össze akkor, sikerült a 33. percben, amikor Tadić lövése után a portugál kapus hibájának köszönhetően a labda végül a kapuban kötött ki. Szerbiának a győzelmet jelentő gólt Aleksandar Mitrović szerezte a 90. percben, s ennek a találatnak köszönhetően a szerb labdarúgó-válogatott kijutott a 2022-es katari világbajnokságra.

Fernando Santos, a portugálok edzője nem nagyon hitt a szemének (Fotó: AP Photo/Armando Franca)