A magyar labdarúgó-válogatott 2:1-re nyert a varsói Nemzeti Stadionban Lengyelország ellen a 2022-es világbajnokság selejtezőjének utolsó fordulójában. A győzelem ellenére Marco Rossi együttese csak a negyedik helyet szerezte meg az I csoportban, amelyből a 26 ponttal csoportgyőztes Anglia harcolta ki a katari világbajnokságon való részvételt, míg a 20 ponttal második helyen végzett Lengyelország a pótselejtezőben vívhatja ki a jövő évi vb-n való indulás jogát.

A magyar válogatott a 37. percben Schäfer András góljával szerezte meg a vezetést, amelyre Swiderski a 61. minutumban válaszolt. A győztes gólt Gazdag Dániel szerezte a 80. percben.

Az utolsó forduló eredményei: Lengyelország-Magyarország 1:2, Albánia-Andorra 1:0, San Marino-Anglia 0:10.

A csoport végeredménye: 1. Anglia 26 pont, 2. Lengyelország 20, 3. Albánia 18, 4. Magyarország 17, 5. Andorra 6, 6. San Marino 0 pont.

A gólszerző Schäfer Andrásnak (középen) gratulálnak csapattársai a labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjében játszott Lengyelország – Magyarország mérkőzésen a varsói Nemzeti Stadionban (Fotó: MTI)