Ami nem sikerült Novak Đokovićnak, azt megvalósította Györe László: a zentai teniszező bejutott a Monte-Carlóban zajló 5,8 millió euró összdíjazású salakpályás férfi tenisztorna harmadik fordulójába, miután a második fordulóban 70 percnyi küzdelem után 6:4, 6:4-re nyert az olasz Lorenzo Sonego ellen, akit a szervezők a 16. helyen emeltek ki.

Györe az első játszmában kétszer nyerte el ellenfele adogatójátékét, s mivel a sajátját csak egyszer veszítette el, így 41 perc után 6:4 arányban megnyerte a szettet. A második játszmában Györe 4:4-nél breakelt, s utána a tizedik játékban az első meccslabdát kihasználta, és bejutott a legjobb tizenhat közé.

Györe következő ellenfele a harmadik helyen kiemelt Sztefanosz Cicipasz lesz, akit a világranglistán az ötödik helyen jegyeznek.