A világranglista első helyén álló Novak Đoković mindössze négy játékot veszített a Roland Garros első fordulójában a japán Josihito Nisioka ellen, így magabiztosan, 6:3, 6:1, 6:0 arányban nyert, és bejutott a következő fordulóba. A szerb teniszezőnek mindössze két óra kellett, hogy legyőzze a világranglista 99. helyezettjét, aki az első szett első játékában izzasztotta meg legjobban Đokovićot, ugyanis az ázsiai játékosnak három break-lehetősége volt, de az első kiemelt valamennyit hárította. Ebben a játszmában Đoković 3:2-nél nyerte el a japán adogatójátékát, s ezt a break-előnyét megőrizte a szett végéig: a második játszmalabdát kihasználva 6:3-ra nyerte meg az első játszmát.

A második szettben Nisioka összesen négyszer veszítette el a saját adogatójátékát, míg a szerb teniszező csak egyszer, akkor is 5:0-s vezetésénél, de utána egy újabb breakkel 6:1 arányban megnyerte a játszmát.

A harmadik szett kísértetiesen hasonlított a másodikra, ugyanis Đoković a második és a negyedik játékban is breakelt, így percek alatt 5:0-s vezetésre tett szert, s a japán játékosnak ebben a játszmában egy játékot sem sikerült nyernie, mert a hatodik játékban is elveszítette a saját adogatójátékát: Đoković az első meccslabdát kihasználva 6:3, 6:1, 6:0-ra nyert, és magabiztosan jutott be a második fordulóba, ahol a szlovák Molčan és az argentin Coria mérkőzés győztese lesz az ellenfele.

Györe László kedden délelőtt lép pályára a francia nyílt teniszbajnokság első fordulójában: a zentai teniszező ellenfele a litván Ričardas Berankis lesz.