Györe László szinte végig kiválóan játszva, 6:4, 6:4, 6:4-re nyert a litván Ričardas Berankis ellen a francia nyílt teniszbajnokság, a Roland Garros első fordulójában, így magabiztosan jutott be a második fordulóba.

Györe az első játszmában kétszer is elnyerte a világranglista 101. helyezettjének az adogatójátékát, s mivel a sajátját csak egyszer, 5:2-es vezetésénél veszítette el, így a második játszmalabdát kihasználva 6:4 arányban megnyerte a szettet.

A második játszma mindjárt egy Györe-breakkel kezdődött, amit a zentai teniszező megőrzött a szett végéig, s a tizedik játékot, ha nehezen is, mivel a harmadik szettlabdát használta ki, megnyerte, így kétjászmás előnyre tett szert.

Ez azonban nem szegte Berankis kedvét, aki a harmadik szett elején elnyerte Györe adogatójátékát, de utána kétszer is elveszítette a sajátját, így Györe 5:4-es vezetésénél a szerbiai teniszező a mérkőzésért adogathatott. És ha már idáig eljutott, akkor nem is hagyta veszni az alkalmat, s végül 125 percnyi küzdelem után a második mérkőzéslabdát kihasználva 6:4, 6:4, 6:4-re győzött.

Györe ellenfele a második fordulóban a világranglista második helyezettje, az orosz Danyiil Szergejevics Medvegyev lesz, aki az első fordulóban 6:2, 6:2, 6:2-re győzte le az argentin Facundo Bagnist.