Az orosz Danyiil Medvegyev két óra és harminchét percnyi küzdelem után jutott be a francia nyílt teniszbajnokság, a Roland Garros harmadik fordulójába, miután a legjobb 64 között 6:3, 6:4, 6:3-ra nyert Györe László ellen.

A zentai teniszező alaposan megizzasztotta a világranglista második helyén álló játékost: az első játszmában mindjárt elnyerte Medvegyev adogatójátékát, azonban az orosz teniszező nem jött ettől zavarba, és a játszma végéig kétszer is breakelt, így negyvenöt perc után 6:3 arányban az övé lett az első szett.

A második játszma kísértetiesen hasonlított az elsőre, azzal a különbséggel, hogy ezúttal Györe veszítette el először az adogatójátékát, majd ő breakelt, utána azonban 4:4-nél ismét Medvegyev jutott break-előnyhöz, s ezt, ha nehezen is, de megőrizte: a negyedik játszmalabdát értékesítve kétszettes előnyre tett szert.

A harmadik játszma is egy-egy breakkel indult, utána azonban az orosz játékos ismét elnyerte Györe adogatójátékát, s 3:1-es előnyél Györének négy break-labdát kellett hárítania. Ezt sikeresen meg is tette, de mivel Medvegyev nagyon magabiztosan hozta a saját szervái után a játékot, várható volt, hogy az ő győzelmével ér véget a találkozó. A kilencedik játékban a világranglista második helyezettje a játszma során harmadszor is breakelt, így 6:3, 6:4, 6:3-ra nyert, és bejutott a harmadik fordulóba, ahol a szerb Miomir Kecmanović lesz az ellenfele, aki a kazah Alexander Stanislavovich Bublikot győzte le 4:6, 7:5, 6:2, 6:1-re.