Nem sikerült az újabb bravúr a magyar labdarúgó-válogatottnak, amely az Eb-ezüstérmes Anglia 1:0-s legyőzése után 2:1-es vereséget szenvedett Cesenában Olaszország ellen a Nemzetek Ligája 2. fordulójában. Marco Rossi csapata a vereség ellenére emelt fővel hagyhatta el a pályát, hiszen derekasan küzdött, csöppet sem volt megilletődve a tavaly Európa-bajnoki címet nyert Olaszország ellen.

A hazaiak a vezetést a 30. percben szerezték meg, amikor egy tetszetős akció végén Barella mintegy 17 méterről a jobb felsőbe lőtt. A 45. percben Politano viharzott el a bal szélen és a középre adását többen is elvétették, így a passz pont jó lett a második hullámban érkező Pellegrininek, aki hét méterről laposan a kapuba lőtt.

A második félidő elején Sallai került nagy helyzetbe az 53. percben, azonban a lövését Donnarumma védte, majd két perccel később a másik oldalon alakult ki helyzet, amelynek végén Politano a kapufát találta el. A 61. percben Fiola jobb oldali beadásába Mancini csúszott bele, és olyan szerencsétlenül ért bele, hogy a labda a rövid sarokban kötött ki, így Magyarország szépített (2:1). Mint később kiderült, Mancini gólja az utolsó találat volt a mérkőzésen, amely így az Eb-győztes Olaszország 2:1-es győzelmével ért véget.

Nagy Zsolt (jobbról) és az olasz Davide Calabria a labdarúgó Nemzetek Ligája 2. fordulójában játszott Olaszország–Magyarország mérkőzésen az olaszországi Cesenában, a Dino Manuzzi Stadionban 2022. június 7-én (Fotó: MTI/Illyés Tibor)