Novak Đoković győzelmével ért véget a a férfi teniszezők szezonzáró ATP-világbajnoksága, miután a szerb teniszező a torinói fináléban 7:5, 6:3-ra nyert a norvég Casper Ruud ellen. Đokovićnak az idényben ez volt a tizenegyedik győzelme a világranglista első tíz helyezettje ellen. Mivel veretlenül nyerte meg a tornát, a szerb játékos 1500 pontot gyűjtött, aminek köszönhetően hétfőtől az ötödik helyre tornázza fel magát a világranglistán.

Novak Đoković hatodszor nyerte meg az ATP-világbajnokságot, s ezzel utolérte Roger Federert, aki szintén hatszor emelhette magasba a zárótorna megnyeréséért járó serleget: a szerb teniszezőnek ez volt a 91. tornagyőzelme, s tizenkét tornát kell még nyernie, hogy utolérje a már visszavonult svájci játékos rekordját, aki 103 tornát nyerte meg profi pályafutása alatt.