A továbbjutást már korábban kiharcoló Portugália mellett Dél-Korea jutott tovább a H jelzésű csoportból, miután az ázsiaiak a 90+1. percben lőtt góllal 2:1-re nyertek a portugálok ellen, s Uruguay hiába győzte le 2:0-ra a tizenegyest hibázó Ghánát, a több lőtt gólnak köszönhetően Dél-Korea jutott a nyolcaddöntőbe.

Ghána a 21. percben tizenegyeshez jutott Uruguay ellen, azonban Ayew lövését Rochet hárította, s öt perccel később De Arrascaeta a dél-amerikaiaiak juttatta vezetéshez, majd a 32. minutumban szintén ő volt eredményes, így kétgólosra növelte Uruguay előnyét, s ezt meg is őrizte a mérkőzés végéig, de ez kevés volt, mert Dél-Korea győzött, s a 4:4-es gólkülönbségének köszönhetően megszerezte a csoport második helyét, a több lőtt gólnak köszönhetően, mivel Uruguay gólkülönbsége 2:2 volt.

Az uruguayi Sergio Rochet a ghánai Andre Ayew tizenegyesét hárítja az Uruguay-Ghána mérkőzésen a Katarban zajló világbajnokság H csoportjának utolsó fordulójában (AP Photo/Manu Fernandez)

Az uruguay-i Sergio Rochet a ghánai Andre Ayew tizenegyesét hárítja az Uruguay-Ghána mérkőzésen a Katarban zajló világbajnokság H csoportjának utolsó fordulójában (AP Photo/Manu Fernandez)

Dél-Korea már az ötödik percben hátrányba került Portugália ellen, de a 27. percben Young-gwon egyenlített, majd a bírói ráadás első percében Hee-chan megszerezte az ázsiaik győztes, és egyben továbbjutást jelentő gólját.

A H csoport 3. fordulójának eredményei:

Portugália – Dél-Korea 1:2 (Horta 5., illetve Young-gwon 27., Hee-chan 90+1.)

Uruguay – Ghána 2:0 (De Arrascaeta 26., 32.)

OrszágMGYDVGP
Portugália32016:46
Dél-Korea31114:44
Uruguay31112:24
Ghána31025:73

A portugál Cristiano Ronaldo hátáról a dél-koreai Young-gwon elé került a labda, az ázsiai játékos pedig közelről egyenlített a Dél-Korea – Portugália mérkőzésen (AP Photo/Hassan Ammar)