Az első helyen kiemelt Novak Đoković 6:3, 6:4-re legyőzte az orosz Danyiil Szergejevics Medvegyevet, ezzel bejutott a döntőbe az adelaide-i keménypályás tenisztornán.

A világranglista ötödik helyén álló szerb teniszező az első játszmában 2:1-es vezetésénél elnyerte ellenfele adogatójátékát, s ezt a break-előnyt a szett végéig megőrizte, így 39 percnyi küzdelem után szettelőnybe került.

A második játszma hetedik játékában Đoković a meccs során másodszor nyerte el a világranglista hetedik helyezettjének adogatójátékát, s utána a breaket sikerült megerősítenie, igaz, Medvegyevnek két break-labdája is volt, azonban a szerb játékos mindkettőt hárította, és 5:3-as vezetésre tett szert. A harmadik kiemelt orosz teniszezőnek ezután sikerült még szépítenie, de a tizedik játékot Đoković magabiztosan nyerte meg, így 85 percnyi küzdelem után bejutott a vasárnapi döntőbe.

Đoković ellenfele a fináléban az amerikai színekben versenyző Sebastian Korda (Petr Korda fia) lesz, aki a rövidítésben megnyerte az első játszmát a japán Nisioka Josihito ellen, majd riválisa lábsérülés miatt nem folytatta tovább a küzdelmet.