Az első helyen kiemelt Novak Đoković győzelmével ért véget az ausztráliai Adelaide-ben megrendezett tenisztorna: a fináléban a szerb teniszező a második szettben meccslabdát hárítva, három óra és tizenegy percnyi küzdelem után 6:7 (8-10), 7:6 (7:3), 6:4 arányban nyert az amerikai Petr Korda ellen, s ezzel megszerezte pályafutásának 92. tornagyőzelmét.

Đokovićnak ez volt a 131. ATP-döntője, így megelőzte Rafael Nadalt, aki eddig 130-szor szerepelt ATP-fináléban. Az adelaide-i tornagyőzelemmel a szerb teniszező utolérte Nadalt: jelenleg mindkettőjüknek 92-92 tornagyőzelme van, s csak két játékos előzi meg őket: Roger Federer 103, Jimmy Connors pedig 109 tornát nyert meg pályafutása alatt.

Az első játszmában fej-fej mellett haladtak a teniszezők, a kilencedik játékban azonban Đoković elveszítette adogatójátékát, így Korda a szettért adogathatott: az amerikai teniszező 40:0-ra vezetett, vagyis három szettlabdája volt, azonban csodával határos módon egyiket se használta ki, így a világranglista ötödik számú teniszezője egyenlített. A szett a rövidítésben dőlt el, amelyet Korda jobban kezdett, s 3:0-ra, 5:2-re és 6:4-re vezetett, de Đokovićnak ezúttal is sikerült két szettlabdát hárítania, s mivel három pontot nyert zsinórban, így 7:6-nál már neki volt játszmalabdája. Korda keze azonban nem remegett meg, s végül a hetedik szettlabdát kihasználva 10:8-ra nyerte meg a tie-breaket. Đoković rettentően dühös volt, az elveszett játszma után a saját edzői stábja felé kiabált, s testvérét, Markót és az ügynökét ki is küldte sportcsarnokból.

A második szett elején Korda két break-lehetőséget is kiharcolt, de egyikkel sem tudott élni. A tizenkettedik játékban, az amerikai 6:5-ös vezetésénél Korda meccslabdához jutott, azonban ezt sem tudta kihasználni, így ismét következett a rövidítés, amely során az amerikai igencsak dekoncentrált volt, minden bizonnyal az elszalasztott lehetőség miatt, így Đoković nagyon magabiztosan, három minibreakkel, 7:3-ra nyerte meg a tie-breaket, és egyenlített.

A döntő szettben Đoković 2:1-es vezetésénél két break-labdához jutott, azonban Korda mindkettőt hárította, így a tizedik játékig fej-fej mellett haladtak a játékosok, akkor azonban a szerb teniszező meccslabdához jutott, s azt azonnal ki is használta, így 191 percnyi küzdelem után 6:7, 7:6, 6:4-re megnyerte a mérkőzést.