A zentai Györe László bejutott a 713 ezer dollár összdíjazású aucklandi tenisztorna nyolcaddöntőjébe, miután az első fordulóban 145 percnyi küzdelem után 3:6, 6:1, 7:6 (7-4) arányban nyert a spanyol Jarume Munar ellen.

A világranglista 70. helyén álló Györe mindjárt egy breakkel kezdte a meccset, a világranglista 62. helyezettje azonban a hatodik játékban egyenlített, majd utána sorozatban három játékot nyert, így szettelőnybe került. A második játszmában Györe esélyt sem adott ellenfelének, kétszer is elnyerte a spanyol adogatójátékát, s 39 perc után egyenlített.

A döntő szettben G4:4-ig mindkét teniszező kétszer veszítette el adogatójátékát, a kilencedik játék után pedig Györe ismét break-előnybe került, s 5:4-nél a meccsért adogathatott, és meccslabdáig is jutott, ám nem használta ki, s Munar egy breakkel egyenlített, így a továbbjutás végül a rövidítésben dőlt el. A tie-break során a zentai teniszező két mini-breaknek köszönhetően 7-4-re nyert, így bejutott a legjobb tizenhat közé

Györe következő ellenfele a torna első kiemeltje, a norvég Casper Ruud lesz, aki az első fordulóban erőnyerő volt, így nem kellett pályára lépnie.