A zentai Györe Lászlónak nem sikerült bejutnia a 713 ezer dollár összdíjazású aucklandi férfi keménypályás tenisztorna elődöntőjébe, miután a legjobb nyolc között a francia Constant Lestienne – a második szettben meccslabdát hárítva – 2:6, 7:6 (7-2), 7:5 arányban győzött, s bejutott a legjobb négy közé.

Az első játszma elején Györe azonnal egy breakkel kezdett, majd 4:2-nél másodszor is elnyerte a francia adogatójátékát, s a második szettlabdát kihasználva 6:2 arányban megnyerte a játszmát.

A folytatásban Lestienne 2:2-es állásnál öt break-labdát hárított, de 3:3-nál már ugyanez nem sikerült neki, így Györe ismét break-előnybe került, azonban ezt nem sikerült megőriznie, ugyanis a tizedik játékban hiába jutott meccslabdához, a francia ellenfele azt hárította, majd utána egy breakkel 5:5-re egyenlített. Mivel utána mindketten magabiztosan megnyerték az adogatójátékukat, így a szett a rövidítésben dőlt el. A tie-break során a francia két minibreaknek köszönhetően 5:2-es előnyre tett szert, s az első szettlabdát kihasználva 7:2-re megnyerte a rövidítést és egyenlített.

A döntő szettben Györe 3:2-es vezetésénél Lestienne break-labdát hárított, 4:4-nél azonban megismétlődött a második játszma forgatókönyve, azzal, hogy előbb a francia breakelt, s vezetett 5:4-re, azonban nem tudta megnyerni a meccset, mert Györe a tizedik játékban a negyedik break-labdát kihasználva egyenlített (5:5). Lestienne azonban a tizenegyedik játékban a játszma során másodszor is elnyerte a zentai teniszező adogatójátékát, így ismét a meccsért adogathatott. Azonnal el is húzott 40:0-re, vagyis három meccslabdája volt, de a dráma ezzel nem ért véget, ugyanis Györe valamennyit hárította, majd break-labdához jutott, azonban nem sikerült megnyernie a játékot, amely végül Lestienne-é lett, aki két óra és negyvenöt perc után 2:6, 7:6, 7:5-re győzött.

Lestienne következő ellenfele a szintén francia Richard Gasquet (67. a világranglistán) lesz, aki a negyeddöntőben a belga David Goffin ellen nyert 1:6, 6:1, 6:1-re.

A másik ágon az amerikai Jenson Brooksby (48.) és a második helyen kiemelt, brit Cameron Norrie (12.) mérkőzik a döntőbe jutásért.