A zentai Györe László két óra és negyven percnyi küzdelem után 6:4, 1:6, 6:4, 6:1-re nyert a belga Zizou Bergs ellen, s ezzel bejutott a legjobb 64 közé az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A világranglista 68. helyezettje az első szettben 2:2-nél elnyerte ellenfele adogatójátékát, s a breakelőnyt sikerült megőrizni a játszma végéig, sőt, 5:3-nál három szettlabdája is volt, de belga ellenfele, aki a 130. a világranglistán, valamennyit hárította, így Györe végül 6:4-gyel húzta be az első játszmát. A második szettben Zizou percek alatt 5:0-s előnyre tett szert, ugyanis kétszer is breakelt, s 6:1-gyel egyenlített. A harmadik, és mint kiderült, legfontosabb játszma igazi break-parádét hozott, ugyanis Györe kétszer veszítette el adogatójátékát, azonban 3:2-es és 4:3-as Zizou-vezetésnél is sikerült breakelnie, majd 5:4-nél, amikor a belga a játszmában maradásért adogatott, a zentai teniszező kihasználta az első break-, illetve játszmalabdát, és ötven percnyi küzdelem után megnyerte a szettet. A negyedik játszma a másodikra szinte teljes mértékben a másodikra hasonlított, csak ezúttal nem a belga, hanem Györe breakelt kétszer, s 5:0-s vezetésre tett szert, ami után magabiztosan nyerte meg a szettet és a mérkőzést is.

Györe következő ellenfele a 27. helyen kiemelt, bolgár Grigor Dimitrov lesz, aki 7:6, 7:5, 6:2-re nyert az orosz Aszlan Karatszev ellen.