Kicsivel több mint két óra kellett ahhoz, hogy Novak Đoković bejusson Ausztrália nyílt teniszbajnokságán a negyeddöntőbe: a szerb játékos 6:2, 6:1, 6:2 arányban nyert a hazai közönség előtt játszó Alex De Minaur, a világranglista 24. helyezettje ellen.

A korábbi világelső az első és a második játszmában is kétszer-kétszer nyerte el De Minaur adogatójátékát, s mindkétszer kihasználta az első szettlabdát, így 76 percnyi játék után már kétszettes előnyhöz jutott. A harmadik játszma sem különöbözött az első kettőtől, ugyanis Đoković azonnal breakkel kezdett, majd 2:0-s vezetésénél ismét elnyerte De Minaur adogatójátékát, s ezt az előnyét magabiztosan megőrizte a szett végéig. 5:1-es vezetésénél egy mérkőzéslabdát Minaurnak még sikerült hárítania, és ezzel szépített, de a következő játékban Đoković a második meccslabdát kihasználta, így mindössze öt játékot veszítve, 6:2, 6:1, 6:2-re megnyerte a meccset és bejutott a legjobb nyolc közé.

Đoković következő ellenfele az orosz Andrej Andrejevics Rubljov lesz, aki a dán Holger Vitus Nødskov Runét győzte le 6:3, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6 (11-9) arányban a legjobb tizenhat között.