A korábbi világelső Novak Đoković kevesebb mint két és fél órás küzdelem után 7:5, 6:1, 6:2-re nyert a világranglista 35. helyezettje, az amerikai Tommy Paul ellen az ausztrál nyílt nemzetközi teniszbajnokság elődöntőjében, s bejutott a vasárnapi fináléba, ahol a ciprusi Sztefanosz Cicipasz lesz az ellenfele.

Amennyiben vasárnap nyer, úgy Đoković a 22. Grand Slam-győzelmét gyűjti be, s ebben az esetben utoléri a spanyol Rafael Nadalt. Szintén 22 Grand Slam-tornát nyert meg a német Steffi Graf, míg az amerikai Serena Williams 23 Grand Slam-győzelemmel áll a rangsor élén.

Az elődöntő egyáltalán nem hozott kiegyenlített küzdelmet, s némi izgalom csak az első játszmában adódott, amikor Paulnak 5:1-es hátrányból sikerült egyenlítenie, de utána Đoković két játékot nyert zsinórban és szettelőnybe került. A második játszmát 37, a harmadikat pedig 45 perc alatt nyerte meg a szerb klasszis, aki az előző meccsein is remek játékot nyújtott, s csak néhány játékot veszítve győzte le ellenfeleit.