A magyar férfikézilabda-válogatott kétszeri hosszabbítás után 36:35-re kikapott Egyiptomtól a Svédországban és Lengyelországban zajló világbajnokságon. A hetedik helyért lejátszott mérkőzésen végig az afrikai együttes vezetett, többször is hat-hét góllal, s a magyar együttes folyamatoan futott az eredmény után, s néhányszor sikerült két-három gólra megközelítenie ellenfelét. Két perccel a vége előtt Lékai Máté góljával egy gólra apadt az egyiptomiak előnye, s az utolsó fél percben az egyenlítésért támadhatott, és Bodó Richárd góljával tizenkét másodperccel a vége előtt egyenlített (28:28), így tízperces hosszabbítás következett. A ráadás első félidejében mindkét oldalon egy-egy gól született (29:29), míg a hosszabbítás második félidejében mindkét válogatott kétszer volt eredményes (Pedro pár másodperccel a vége előtt egyenlített), így újabb kétszer ötperces hosszabbítás következett. A második tízperc első fele 33:33-mal ért véget, Lékai időntúli hetesét Ali hárította. Az utolsó öt percben Egyiptom három gólt lőtt, míg Magyarország csak kettőt, így az afrikai együttes 36:35-re nyert, és hetedik lett, míg Magyarország a nyolcadik helyen végzett.

A magyar válogatott a tornán legyőzte Dél-Koreát, a Zöld-foki-szigeteket, Izlandot és Brazíliát, míg Portugáliától, Svédországtól, Dániától, Norvégiától és Egyiptomtól kikapott.

A nyolcadik hely azt jelenti, hogy a magyar válogatott részt vehet majd az olimpiai selejtezőtornán, így meglesz a lehetősége, hogy kiharcolja a 2024-es olimpián való szereplést.