Habár két góllal vezetett, nem sikerült begyűjtenie a győzelemért járó három pontot a Topolyai Sport Clubnak a Szerb Szuperliga 23. fordulójában: a szabadkai Spartacus a második félidőben két gólt is lőtt, és egy ponttal távozott a TSC Arénából.

Mindössze huszonegy perc kellett a Topolyai Sport Clubnak, hogy kétgólos, magabiztos előnyre tegyen szert az észak-bácskai együttesek mérkőzésén: a 12. percben Aranđel Stojković lőtt kapásból egy szépségdíjas akció után gyönyörű gólt (1:0), majd kilenc perccel később Saša Jovanović és Ivan Milosavljević volt a labda útja, majd az előbbi már az ellenfél tizenhatosában visszakapta a passzt, s okosan és higgadtan a kapu jobb sarkába lőtt (2:0). Az első félidőben a TSC 58 százalékban birtokolta a labdát, s magabiztosan őrizte meg kétgólos előnyét az első játékrész végéig.

A második félidő elején a vendégeknek sikerült szépíteniük: az 50. percben egy szöglet után Marinković csúsztatta meg, Bijelović pedig szintén fejjel a kapuba továbbította a labdát (2:1). Az 59. percben Ratkov lőtt gólt, de lesen volt, így a találatot érvénytelenítette a játékvezető, s a VAR-szoba is megerősítette a döntés helyességét. A 75. percben Josip Ćalušić szabálytalankodott a hazaiak tizenhatosában, a megítélt büntetőt pedig Bijelović lőtte a bal sarokba, Veljko Ilić jobbra vetődött (2:2). A mérkőzés hajrájában Goran Antonić másodpercek alatt begyűjtött két sárga lapot, így a TSC csapatkapitányát kiállította a játékvezető. A vedégeknek az emberelőnyös helyzetet nem sikerült kihasználniuk, mivel az éllás már nem változott a találkozó végéig.

A TSC 46 ponttal a harmadik helyen áll, s a hétközi fordulóban a kragujevaci Radnički vendégeként lép pályára.

Jelenet a TSC-Spartacus (2:2) mérkőzésről Topolyán 2023. február 25-én (Fotó: FK TSC)