Vasárnapra Kraljevo összes hídján, és gyakorlatilag az egész városban olyan üzenetek jelentek meg, amelyek arról tanúskodnak, hogy a helyiek nem örülnek, amiért Aleksandar Vučić államfő március 31-én a közép-szerbiai városban készül nagygyűlést tartani.

A Lokalni fron (Helyi front) nevű szervezet, amely a fotókat is közzétette, közölte, hogy „AoVde nisi dobrošao” (AV itt nem látunk szívesen), „Plaćaš da te vole” (Pénzért vásárolod a szeretetet) és „Nepokoreni grad” (A meghódíthatatlan város) feliratokkal plakátolták ki a települést.

– Az államfő támogatói csak akkor vannak a városban, amikor ő maga is és autóbuszokkal érkeznek. Megvásárolt, megzsarolt, boldogtalan emberek, akiket a mi pénzünkből fizetnek. Ennek a színjátéknak a célja is teljesen nyilvánvaló, mi viszont arról beszélünk, amit városunk igazi lakói gondolnak, mert ők nem hajlandóak tapsoló közönségként szerepét eljátszani. Ez a mi városunk, és meghódíthatatlan marad. És mi itt nem látunk szívesen! – üzenték az elnöknek a Lokalni front képviselői.

A szervezet tíz napja közölte a nyilvánossággal, hogy belépőjegyek jelentek meg, és csak ezek birtokában lehet részt venni Vučić „Srbija sanja i snove ostvaruje” (Szerbia álmodik és valóra váltja álmait) elnevezésű nagygyűlésére, amelyre március 31-én kerül sor a kraljevói sportcsarnokban.

– Érdekes, hogy minden belépőnek egyedi sorozatszáma van. Úgy tudjuk, hogy mindegyiket névre szólóan fogják majd kiosztani, és azt a bejáratnál majd fel kell mutatni, ahol nyilvántartásba veszik a sorozatszámot – olvasható a Lokalni front közleményében.