A füves pályás Grand Slam-tenisztornán a második helyen kiemelt Novak Đoković három szettben legyőzte az ausztrál Jordan Thompsont. A 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes Đoković nak tulajdonképpen nem kellett nagyon izgulnia a második körös meccsen, hiszen egyedül a második szett alakult szorosan, azt viszont rövidítésben nyerte meg a szerb – tudósított az nso.hu.

A 3. fordulóban Đoković ellenfele az argentin Tomás Martín Etcheverry és a svájci Stan Wawrinka közötti meccs továbbjutója lesz. Szerda este Sztefanosz Cicipasznak viszont öt szettre volt szüksége a továbbjutáshoz az első fordulóból. Igaz, az ötödikként kiemelt görög ellenfele jóval nehezebb volt, hiszen az osztrák Dominic Thiem nyert már GS-tornát is (2020-ban a US Opent). Az idegörlő meccs döntő szettig és rövidítésig ment, ezt Cicipasz végül 10–8-ra hozta.

WIMBLEDON (44.7 millió angol font, fű) – FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ
Đoković (szerb, 2.)–Thompson (ausztrál) 6:3, 7:6 (7–4), 7:5
Sinner (olasz, 8.)–Schwartzman (argentin) 7:5, 6:1, 6:2

1. FORDULÓ
Cicipasz (görög, 5.)–Thiem (osztrák) 3:6, 7:6 (7–1), 6:2, 6:7 (5–7), 7:6 (10–8)

Györe a Wimbledon második körben, Shelton a következő ellenfele

Györe László bejutott a wimbledoni teniszbajnokság második körébe, miután 6:7, 7:6, 7:6, 7:6-ra legyőzte az amerikai Maxime Cressyt.Györe, a világ 60. teniszezője 3 órán és 41 percen át tartó játékidő után aratott győzelmet a játékos felett, aki 58. az ATP-listán. A második körben Györe egy másik amerikai, Ben Shelton ellen lép pályára.