A szerb Novak Đoković négy játszmában, 7:6 (7-3), 4:6, 6:2, 6:3-ra győzte le az amerikai Fritz Taylort az ausztrál nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé.

A világranglista első helyezettje az első játszmát a rövidítésben nyerte meg, a második viszont Fritz győzelmével zárult, ugyanis az amerikainak sikerült egyszer elnyernie Đoković adogatójátékát. A harmadik szettben a szerb teniszezőnek kétszer is sikerült breakelnie, így magabiztosan nyerte meg a játszmát, a negyedikben pedig szintén kétszer sikerült elnyernie Fritz adogatójátékát, az amerikainak viszont ez csak egyszer jött össze, így három óra és negyvennyolc percnyi küzdelem után Đoković megnyerte a mérkőzést.

A döntőbe jutásért az első helyen kiemelt teniszezőnek az olasz Sinner és az orosz Rubljov mérkőzés győztesét kell majd felülmúlnia.