A június 22-én, hétfőn késő délután Topolyát két hullámban is sújtó heves vihar másnap reggelén az áramszolgáltató, a kábelszolgáltatók, a Topolya Helyi Közösség és a Komgrad Közvállalat csapatai már a terepen dolgoztak a keletkezett károk felszámolásán. 

A több tucatnyi kidőlt fa és letört ág, valamint a megrongálódott villanyoszlopok miatt egyes háztartásokban még reggel sem volt internet, néhány utcában pedig a leszakadt vezetékek és a kettétört oszlopok miatt akadozott az áramellátás.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A Magločistač hírportálnak a topolyai áramszolgáltatótól és a Sat-trakt kábelszolgáltatótól kapott információi szerint minden elérhető egység a terepen van és a hibák elhárításán dolgozik. Azt azonban még nem tudni pontosan, hogy mikorra áll vissza minden felhasználónál a menetrendszerű áram- és internetszolgáltatás.

A hivatásos tűzoltóegység és az önkéntes tűzoltó-egyesület csapatai hajnali két óráig folyamatosan távolították el a kidőlt hatalmas fákat az utakról. Összesen 14 helyszíni beavatkozásra volt szükség. A polgárok beszámolói szerint olyan tornádószerű szél fújt, amely a házak tetejéről a cserepeket is lesodorta.

Fotó: Magločistač