Mindazok a polgárok, akik részt vesznek a június 27-én a szerb parlament előtti téren tartandó nagygyűlésen, egy szavazólapot kapnak, amelyen 15 téma közül ötöt jelölhetnek meg a számukra legfontosabbként, jelentette be Aleksandar Vučić szerb államfő. Emellett lehetőségük lesz arra is, hogy leírják problémáikat és észrevételeiket. Vučić azt is közölte, hogy jövő héten elindul a Ko si, bre, ti (Ki vagy te, öcsém?) elnevezésű internetes portál.

Az elnök az Instagramon közzétett videójában bemutatta a szavazólapot, amelyen 15 témakör szerepel, ezek közül választhatják ki a polgárok az öt legfontosabbat, vagyis azt, hogy szerintük mely területeken kellene az államnak intézkednie.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„Mindenki, aki eljön a rendezvényre, kap egy ilyen lapot, amelyen 15 fontos téma szerepel. Mindenki ötöt jelölhet meg közülük, vagyis megmondhatja, mit vár leginkább az államtól” – fogalmazott Vučić.

Elmondása szerint a felsorolt témák között szerepel a lakosságról való fokozottabb gondoskodás, a béke és a stabilitás megőrzése, a Koszovó és Metóhia megőrzéséért folytatott küzdelem, az egészségügyi szolgáltatások javítása, az oktatás fejlesztése, a nyugdíjak emelése, a gyógyszerek árának csökkentése, az energiabiztonság, a kulturális beruházások növelése és a környezetvédelem.

„Helyet hagytunk annak is, hogy mindenki leírhassa, mi nyomasztja, és megfogalmazhassa észrevételeit. Én is le fogom írni a saját észrevételeimet és elvárásaimat – önmagammal és másokkal szemben is –, valamint azt, hogy min kell változtatnunk” – hangsúlyozta Vučić.

Hozzátette, azt is le fogja írni, mennyire fontos számára a gőg és az arrogancia elleni fellépés, valamint az, hogy az állam jobban törődjön az emberekkel.

Jövő héten indul a Ko si, bre, ti portál

Az államfő bejelentette, hogy a Ko si, bre, ti portál a jövő héten kezdi meg működését. Elmondása szerint a polgárok ezen a felületen is jelezhetik majd azokat a problémákat, amelyeket helyi, városi vagy köztársasági szinten tapasztalnak, különösen, ha szerintük egyes tisztségviselők vagy más személyek visszaélnek hatalmukkal.

„Mindent, amit teszünk, a szerbiai emberekért tesszük, és az embereknek látniuk kell ennek az eredményeit” – mondta Vučić.

A szerb elnök szerint nagy az idegesség azok körében, akik – megfogalmazása szerint – megpróbálták lerombolni és tönkretenni az államot.

„Nincs olyan dolog, amit ne lennének képesek megtenni azért, hogy bebizonyítsák: mindaz, amiről hazudtak, valójában igaz. A hazugságok azonban sorra omlanak össze, mint a kártyavár. A mi feladatunk csupán az, hogy megőrizzük a békét, a türelmet és a toleranciát” – jelentette ki.

Vučić hangsúlyozta, hogy előbb-utóbb minden igazság napvilágra kerül, és az igazság mindig győz.

Végül megköszönte a polgároknak a támogatást, valamint azt, hogy június 27-én részt vesznek majd a parlament előtti rendezvényen.

„Köszönöm a szeretetet és a támogatást. Ahogy tudják: az igazság és Szerbia mindig győz” – fogalmazott Vučić.

Aleksandar Vučić (Fotó: Beta)