Pásztor Bálint, a VMSZ elnöke Facebook-oldalán jelentette be, hogy Lakos Eszterrel, a TISZA Párt európai parlamenti delegációvezetőjével találkozott Brüsszelben.

Mint írta, ez volt a harmadik hivatalos egyeztetése a TISZA Párt vezetőivel. Először Magyar Péterrel egyeztetett BudapestenMagyar Péterrel egyeztetett Budapesten április 24-én, még miniszterelnökké történő megválasztása előtt, majd június 3-án Szabadkán találkozott Forsthoffer ÁgnesselSzabadkán találkozott Forsthoffer Ágnessel, az Országgyűlés elnökével, melyet ez a brüsszeli találkozó követett.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Pásztor úgy fogalmazott, a vajdasági magyar ügyek képviseletéhez párbeszédre, működő kapcsolatokra és következetes jelenlétre van szükség, s ők ezt teszik Belgrádban, Budapesten, Brüsszelben és otthon, Vajdaságban is.

Hogy konkrétan miről beszélgetettek és milyen eredménnyel zárult a találkozó, arról a VMSZ elnöke nem számolt be.

Fotó: Facebook