Harminchét nagykövetet rendel haza Orbán Anita. A külügyminiszter a közösségi médiában számolt be döntéséről pénteken, azzal a felvezetéssel, hogy „a Külügyminisztérium megkezdi a külképviselet-vezetői kar megújítását”. A változásoknak csak egy része kapcsolódik a lejáró megbízatásokhoz,„más esetekben az a cél indokolja a személyi döntéseket, hogy Magyarország érdekeit olyan nagykövetek képviseljék, akik az új külpolitikai prioritások mentén hitelesen és hatékonyan tudják szolgálni hazánkat”, foglalta össze a 444.hu.

A Külügyminisztérium célja egy professzionális, magas szakmai színvonalon működő diplomáciai kar felépítése, magyarázta Orbán. A törekvés részeként a minisztériumban megkezdte működését a humánstratégiáért és képzésért felelős helyettes államtitkárság.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A miniszter a visszahívások kapcsán neveket és állomáshelyeket nem említett.

Orbán Anita már májusban hazarendelte Íjgyártó Istvánt, Magyarország varsói nagykövetét, majd júniusban a Szófiában állomásozó Boros Miklós bulgáriai pályafutása is véget ért.