Szerbia azzal, hogy módosította a parlament által elfogadott igazságügyi törvényeket, fontos lépést tett az európai uniós csatlakozás felé – jelentette ki Marta Kos bővítésért felelős uniós biztos.
Marta Kos péntek este az X közösségi oldalon azt írta, hogy ez a lépés „hozzájárul a bizalom helyreállításához”.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Az uniós biztos közölte, hogy Ana Brnabić házelnökkel a „Szerbia európai uniós útján következőként szükséges lépésekről” tárgyalt.
– Ide tartozik a választási reform továbbfejlesztése az ODIHR ajánlásaival összhangban, átlátható és befogadó módon, a médiaszabadság megerősítése, valamint az Európai Unió kül- és biztonságpolitikájához való szorosabb igazodás – olvasható a bejegyzésben.
Marta Kos (Fotó: Beta/AP Photo/Omar Havana)


