Andreas Schieder európai parlamenti képviselő az X közösségi oldalon azt írta, hogy üdvözli „Vučić váratlan lemondását”, ugyanakkor átfogó reformok végrehajtását sürgette. Erre a szerb képviselőház elnöke, Ana Brnabić a következőképpen reagált: „Menjen már!” (Beži bre!)

Schieder bejegyzésében azt írta, hogy „végre hallatszik annak a számos szerbiai fiatalnak a hangja, akik már hosszabb ideje az utcákon tüntetnek, és az ország jelenlegi irányvonalának megváltoztatását követelik”. Mindezt Aleksandar Vučić tegnapi kijelentésére reagálva írta, amely szerint az elnök a következő hetekben tervezi benyújtani lemondását.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„Irányváltást, a korrupcióból és az autoriter hanyatlásból való kilépést követelik. Eljött az ideje egy új kezdetnek Szerbia számára, még akkor is, ha ez mélyreható reformok végrehajtását, valamint tisztességes és szabad választások megtartását jelenti” – írta Schieder.

Hozzátette, hogy amennyiben mindez megvalósul, Szerbia európai uniós csatlakozási útját sem állja el semmi.

A szerb képviselőház elnöke, Ana Brnabić szintén az X-en válaszolt neki.

„Kit érdekel, hogy ő mit üdvözöl, és milyen jogon követel bármit is Szerbiától?” – írta Brnabić.

Az angol nyelvű válasz után a parlament elnöke szerbül még annyit írt: „Beži bre” („Menjen már!”, illetve „Hagyjon minket békén!”).