Amire csak nagyon kevesen számítottak, az bekövetkezett az amerikai nyílt teniszbajnokságon, ugyanis a címvédő Novak Đoković a harmadik fordulóban búcsúzni kényszerült a US Openen: a szerb teniszezőt az ausztrál Alexei Popyrin győzte le 6:4, 6:4, 2:6, 6:4-re egy kétszáz percig tartó mérkőzésen.

Az első játszmában Đoković a kilencedik játékban úgy veszítette el az adogatójátékát, hogy pontot sem nyert a szervája után, s mivel Popyrin utána magabiztosan hozta a saját adogatását, az első szettlabdát kihasználva 6:4-re megnyerte a nyitójátszmát.

Györe feladta, Đoković jutott a harmadik fordulóba

A folytatás kísértetiesen hasonlított a kezdésre, annyi különbséggel, hogy a világranglista második helyezettje ezúttal 2:2-nél, vagyis az ötödik játékban veszítette el az adogatójátékát, s mivel a szett végéig újabb break nem született, így Popyrin ezt a játszmát is 6:4-re nyerte meg.

A harmadik szettben Đokovićnak háromszor sikerült breakelnie, így a második, a hatodik és a nyolcadik játékban is elnyerte ellenfele adogatójátékát, s mivel a sajátját csak egyszer veszítette el, így 6:2-vel szépített.

Novak Đoković

Novak Đoković négy játszmában veszített az ausztrál Alexei Popyrin ellen a US Open harmadik fordulójában (AP Photo/Julia Nikhinson)

Sokan ekkor nagy fordulatra számítottak, vagyis, hogy a címvédő folytatja a harmadik szettben mutatott játékát, azonban ebből semmi se lett, ugyanis Đoković 2:2-nél és 4:2-nél is elveszítette saját adogatójátékát, s hiába breakelt 5:2-nél és jött fel 5:4-re, a tizedik játékban Popyrin nagyon magabiztosan adogatott, s pontot sem veszítve megnyerte a játékot, s ezzel a mérkőzést is.

A vereség egyben azt is jelenti, hogy Đoković két helyet biztosan ront világranglistás helyezésén, így a legfrissebb világranglistán a legjobb esetben is csak negyedik lesz, ugyanis a spanyol Alcaraz és a német színekben versenyző Zverev biztosan megelőzi.

Novak Đoković a harmadik fordulóban búcsúzott a 2024-es US Openen 2024. augusztus 31-én New Yorkban ((AP Photo/Julia Nikhinson)