A fideszes média megmentését és a „minőségi jobboldali médiaportfólió” finanszírozását várja Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya az általuk nemzeti tőkéseknek nevezett emberektől, akik hatalmas vagyonra tettek szert az Orbán-kormánynak köszönhetően.
„Úgy véljük, nemcsak addig kell polgári értékrendet valló patriótának lenni, amíg könnyű, hanem akkor is, amikor nehéz. Sőt, akkor kell csak igazán kitartani az értékeink mellett” – fogalmaztak a nyílt levelükben, amely a fideszes média tömeges elbocsátásaira reagál. A két politikus szerint a nemzeti tőkések hatalmas vagyonokra tettek szert, és a viselkedésük miatt sokszor kellett tartaniuk a hátukat „a havi fizetésből élő jobboldaliaknak, így a sajtó munkatársainak is”.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
„Ezért úgy véljük, most kötelező segíteniük és mecénásként finanszírozniuk a konzervatív média működését.” Navracsicsék a levelükben arra kérik a jobboldali magyar nagytőkét, hogy haladéktalanul kezdjenek hozzá egy minőségi jobboldali médiaportfólió finanszírozásához, és a média világában most állásukat vesztett szakemberek számára azonnal kínáljanak munkát.
A kormányváltás után villámgyorsan elfogyott a fideszes propagandamédia pénze, és létszámleépítésekbe kezdtek a Mediaworksnél, amelyhez az Origo, a Magyar Nemzet és a Hír TV is tartozik. A tömeges létszámleépítések után megszűnt a Bors napilap és több megyei hírlap nyomtatott kiadása, felfüggesztették a Ripost.hu és a Metropol.hu portálok működését. A PestiSrácok is kénytelen volt elbocsátani az összes dolgozóját – írja a telex.hu.
Fotó: Freepik


