A június 22-én, hétfőn késő délután Topolyát két hullámban is sújtó heves vihar másnap reggelén az áramszolgáltató, a kábelszolgáltatók, a Topolya Helyi Közösség és a Komgrad Közvállalat csapatai már a terepen dolgoztak a keletkezett károk felszámolásán.
A több tucatnyi kidőlt fa és letört ág, valamint a megrongálódott villanyoszlopok miatt egyes háztartásokban még reggel sem volt internet, néhány utcában pedig a leszakadt vezetékek és a kettétört oszlopok miatt akadozott az áramellátás.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A Magločistač hírportálnak a topolyai áramszolgáltatótól és a Sat-trakt kábelszolgáltatótól kapott információi szerint minden elérhető egység a terepen van és a hibák elhárításán dolgozik. Azt azonban még nem tudni pontosan, hogy mikorra áll vissza minden felhasználónál a menetrendszerű áram- és internetszolgáltatás.
A hivatásos tűzoltóegység és az önkéntes tűzoltó-egyesület csapatai hajnali két óráig folyamatosan távolították el a kidőlt hatalmas fákat az utakról. Összesen 14 helyszíni beavatkozásra volt szükség. A polgárok beszámolói szerint olyan tornádószerű szél fújt, amely a házak tetejéről a cserepeket is lesodorta.



Fotó: Magločistač


