Nincs akkora tömeg a hatalmas hőségben megrendezett idei Pride-on, mint tavaly, amikor a Fidesz be akarta tiltani a felvonulást, de így is sokan vannak. Amikor a tömeg eleje az Erzsébet hídon járt, akkor a vége a Deák térhez érkezett, írja a Telex.

Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere arra hívta fel a figyelmet, hogy még mindig hatályban van a Pride-ot betiltó törvény, Fancsikai Eszter pedig arról beszélt, hogy minél több ember élhet szabadon, annál szabadabb lesz az egész társadalom.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A Hatvannégy Vármegye aktivistái és Budaházy Györgyék molinókkal tiltakoztak a Pride ellen és a tudósítás szerint voltak kisebb atrocitások is: az Andrássy úton tojással, az Astoriánál zöldségekkel dobálták meg a vonulókat.

Karácsony megköszönte mindenkinek, akik az elmúlt 16 évben is kiállt nemcsak a maga, hanem mások szabadságáért is. Mostantól nem úgy kell ragaszkodnunk az elveinkhez, hogy csak megóvjuk őket, hanem úgy is, hogy érvényt szerzünk nekik, mondta, és felhívta arra a figyelmet, hogy még mindig hatályban vannak azok a jogszabályok, amelyek alapján tavaly be akarták tiltani a Pride-ot. Azt mondta: itt az ideje, hogy okosan, békében megbeszéljük, hogyan alkotunk együtt egy közös hazát.

Támogatásra az a hatalom méltó, ami olyan országot akar építeni, ami mindenki otthona lesz, tette hozzá, és kijelentette, hogy ő szeretne lenni az, aki összeadja majd az első azonos nemű párt Budapesten.

A Pride részvevői az Erzsébet-hídon (Fotó: Beta/Balogh Zoltán/MTI via AP)