A közelgő, egyelőre még ki nem írt választásokra az ellenzéki szereplőknek közösen kellene megállapodniuk az államfőjelölt személyéről – jelentette ki Miloš Jovanović, az Új Szerbiai Demokrata Párt (Nova DSS) elnöke.

„Az Új Szerbiai Demokrata Párt és a hiteles jobboldal világos és felelős politikát folytat. Ami pedig az elnökválasztást illeti, csak olyan közös jelöltet tudunk támogatni, akinek személyéről valamennyi ellenzéki szereplő megállapodik” – nyilatkozta Jovanović a Danas napilapnak.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Hozzátette: magától értetődik, hogy a közös jelöltnek „politikai értelemben meglehetősen semlegesnek” kell lennie. Véleménye szerint egy ilyen jelölt megfelelne az államfő alkotmányos szerepének is, amely elsősorban reprezentatív jellegű.

„Meggyőződésem, hogy az ellenzék részéről egyetlen közös jelöltnek kellene indulnia. Ez az egyetlen felelős megközelítés, és csak így lehet eljutni egy ilyen jelölthöz. Ezekben az egyeztetésekben mi mindenképpen konstruktívan veszünk részt, mert tisztában vagyunk azzal, mekkora a tét, és milyen fontos történelmi pillanat előtt állunk” – mondta Miloš Jovanović.

Miloš Jovanović (Fotó: N1)