Szerbiában a jövő hét elején is folytatódik a hőhullám. A legmagasabb nappali hőmérséklet elérheti a 39 Celsius-fokot. Szerémségben, Bánátban és Bácskában vörös fokozatú meteorológiai riasztás van érvényben.

14 órakor Palicson, Nagykikindán, Nagybecskereken, Zomborban, Loznicán és Mitrovicán egyaránt 36 Celsius-fokot mértek.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet (RHMZ) adatai szerint 15 óráig Nagykikinda bizonyult Szerbia legmelegebb városának, ahol 37 Celsius-fokot mértek, míg a leghűvösebb a Kopaonik-hegység volt, ahol 22 fokot regisztráltak.

Belgrádban 35 Celsius-fokot mértek.

36 fokot mértek Zomborban, Újvidéken, Nagybecskereken, Valjevóban, Nišben, Kruševacon, Loznicán és Ćuprijában, míg Kragujevacon és Veliko Gradištén 34 fokot mutattak a hőmérők.

30 fok feletti hőmérsékletet mértek Palánkán, Negotinban, Požegán, Kraljevóban, Kuršumlijában, Dimitrovgradban, Vranjéban és Zaječarban.