Szerbia hamarosan egy újabb uniós csatlakozási fejezetet nyithat meg – idézi Ana Brnabić miniszterelnököt a Vajdasági RTV.

A kormányfő szerint a közeljövőben három fejezetet le is zárnak majd. Brnabić szerint ez jelentős siker, ugyanis az Európai Unió az utóbbi időben több külső és belső problémával szembesült.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Szerbia a holnapi brüsszeli kormányközi konferencián nyitja meg a pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos kilencedik tárgyalási fejezet, és aláírja a közel 180 millió eurós előcsatlakozási támogatásról szóló szerződést.

Jelen pillanatban tizenhat fejezetről folynak egyeztetések.