Aleksandar Vučić szerdán munkaszerződéseket nyújtott át az orvosi egyetemek és egészségügyi középiskolák végzőseinek, s azt mondta, maradjanak Szerbiában és higyjenek az országban, dolgozzanak önmagukért, de a hazáért is.

„Szerbia fektet be Önökbe, nem Németország vagy Norvégia”, mondta, majd bejelentette: tíz százalékos fizetésemelésre számíthatnak az orvosok és az egészségügyi dolgozók. Hozzátette, még jobb egészségügyet szeretne, de ahhoz még sok problémát meg kell oldani.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„Ha most itt megölnének nem tudnám megmondani, hogy mire költik a költségvetésből a 20 százalékot, amennyit az egészségügynek hagytunk jóvá. Ezek hatalmas pénzek”, mondta a szerb elnök, majd hozzátette: Az Atya Isten sem tudja, hogy hova ment el a pénz, nem elég jó az ellenőrző mechanizmus, habár jobb, mint volt.

Fotó: Tanjug