Megérkeztek Oszakába a G20 államok vezetői, hogy részt vegyenek a már előzetesen feszült hangulatúnak várt csúcstalálkozón, tudósít a Euronews. A gazdaságilag legfejlettebb húsz országot tömörítő szervezet idei legfelsőbb szintű tanácskozásának fő témái a kereskedelem, a klímavédelem és az iráni atomegyezmény. Két tagállam, az Egyesült Államok és Kína között erős kereskedelmi feszültség van, de Donald Trump amerikai és Hszi Csin-ping kínai elnök szombati találkozójától a helyzet javulását várják az elemzők.

A világ legnagyobb gazdaságát vezető Trump már tárgyalt Abe Sinzó japán miniszterelnökkel, később pedig Angela Merkel német kancellárral folytatnak kétoldalú megbeszélést. Donald Trump az első nap tárgyal Vlagyimir Putyinnal is. Az amerikai és az orosz elnök találkozóján várhatóan szól lesz az iráni konfliktusról, illetve a Közel-Keleten felerősödött feszültségről is.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal